Doğal nefes diyafram ve bağlantılı nefes almayı & vermeyi hatırlatır ve geliştirir. Diyafram nefesi bilinçaltının yeri karında başlar , güç merkezi orta göğüse ilerler, sevgi & neşe merkezi kalbimize yükselir ardından üst göğüse devam ederek döngüsünü tamamlar.

Nefes bireyi bir kaç farklı seviyede destekler;

 • Fiziksel olarak daha fazla enerji verir, sistemden toksin maddeleri temizler ve duygusal, zihinsel nedenler ile meydana gelen fiziksel arazları ortadan kaldırır.
 • Duygusal olarak hücrelerimizdeki daha düşük frekansla elektromanyetik alanda titreşen baskılanmış eski duyguları çözer.
 • Zihinsel olarak eski baskılanmış duyguları, düşünce kalıplarını ve anıları daha derin huzur, yaratıcılık ve berraklık yaratarak temizler.
 • Ruhsal olarak öz ile bağlantıyı sağlar.

NEFES nasıl çalışır ve her boyutta bu kadar etkili olur?

 1. Organlar ELEKTRİK gücü ile çalışır durumda kalır ve fonksiyon üretir.
 2. Bu elektriği üreten mekanizma Sodyum-Potasyum Pompası (SPP) olup yakıta yani ENERJİye ihtiyacı vardır.
 3. Bu enerji hücresel düzeyde ATP (Adenozin Tri Fosfat) olarak üretilir.
 4. ATP için temel hammadde OKSİJEN ve GLİKOZ dur.
 5. Hücre oksijen ve glikoz almaz ise Sodyum Potasyum Pompası çalışmaz ve ölür.
 6. Oksijen alabilmesi için KURU ORTAMDA bulunması gerekir.
 7. Toksinler kapiller damarları genişleterek hücreye su ve kan proteinlerinin geçmesine neden olur. Bu şartlarda hücre oksijenlenemez ve ölümcül risk altına girer.
 8. Lenfatik damarlar, atar-toplar damarların yanısıra, hücreler arasından ve içinden seyrederek toksinleri, kan proteinlerini ve suyu hücre ortamından uzaklaştıran temizleyici yapılardır ve hücrelerde KURU ORTAM oluşturmakla görevlidirler.
 9. Eğer lenfatikler bu görevi yapamazlarsa hücreler 24 saat içinde ölür. (Dr West’in bu buluşunu ünlü lenfolojist Dr. Arthur C.Guyton da doğrulamıştır.)
 10. Hücrede sıkışıp kalan KAN PROTEİNLERİ kan dolaşımından hücre ve çevresine aşırı SODYUM ve SU çekerek hücrenin oksijenlenmesini bozar, SPP bozulur ve enerji kaybı, hastalık ve hücresel düzeyde ölüm ortaya çıkar.
 11. Yanlış bir tıbbi inanışa göre oksijen hücrede hep vardır.Halbuki KURU ORTAM yoksa orada SPP’nı çalıştıracak oksijen de yoktur.
 12. DERİN NEFES lenfatikleri çalıştırır (Dr Guyton bunu kanıtlamıştır).
 13. Çalışan lenfatikler zehir niteliğindeki atıkları kan proteinlerini ve suyu uzaklaştırarak KURU ORTAM yaratır ve hücrenin OKSİJENLENMESİNİ sağlar. Hücreler oksijenlendiğinde elektrik üreten pompaları açar.
 14. Lenfatik damarlar ENERJİye HASSASTIR. Nefes, ışık, şifalı bitkiler, uygulamalar ve Chi cihazları gibi enerji kaynakları toksinleri uzaklaştırabilir. Elektriksel şifa işlemi bir anda olabilir. Bu kalbi durmuş birini elektro şok cihazının tekrar hayata nasıl döndürebildiğini açıklamaktadır.
 15. Lenfatik sistem bir kere uyarıldığında lenfatik damarlar fazla sıvıyı atar, elektrik pompasını (SPP) çalıştıracak oksijenin hücre tarafından emilmesine ön ayak olur, bedenin uzuv ve organları kendi işlevini yerine getirir ve ŞİFA devreye girer.