Kuantum Penceresinden “Tasavvuf” ve bilinç farkındalığı.

Tasavvufun kuantum ile birleştiği nokta samimiyetle hakikati arayan, düşünen insanların keşfedeceği bir yaşam olmasıdır.

Kuantum fiziği, klasik Newton teorisine göre her şeyin birbirinden ayrı ve bağımsız şeyler olduğu tezini çürütmüş, Kuran da bahsi geçen, mutasavvıfların yüzyıllardır dile getirdiği TEK’lik inancını bilimsel olarak ispatlamış bulunmaktadır. Kuantum fiziği ve mutasavvıflara göre Evren’deki her şey ne kadar farklı ve ayrı görünse de aslında aynı MUTLAK GERÇEK’ ten var olmuştur. İşte her şey bu MUTLAK GERÇEK’in farklı tezahürleridir.

Tasavvuf ve kuantumun buluştuğu noktada açığa çıkan enerjiyle hayatımızı sınırsız deneyimlerle yaratacağımız hologramda nasıl yapılandırabiliriz?

Bilinçaltımız durmaksızın enerji yayar. Bu enerji bilinçaltımızdaki düşünce kalıplarından ve çekirdek inançlardan oluşur. Pozitif düşüncelerimizin gerçekleşmemesinin sırrı düşüncelerimizi kontrol edemeyişimizdendir. Her an, düşündüklerimizle farkında olmadan bir sonraki anımızı yarattığımızın bilincinde miyiz?

Bunu nasıl kontrol ederiz?

Sınırlı engelleyici düşünce kalıplarını kırarak, yerine güçlendirici inançları koymak elimizde. Kendimizi tanıyıp başkalarını anlayarak, evrensel sistemin işleyişini fark ederek bilgeliğe ulaşabiliriz.

Peki, sistem diye ifade ettiğimiz gerçek nedir? Nasıl çalışır? Bu bilgiyi hayatımıza nasıl uyarlarız?

Yaşam bir “DUA”dır. Sadece isteğimizle değil, halimizle, ahlakımızla, duruşumuz ve tavrımızla pek çok şeyi kendimize çeker veya iteriz.

Düşündüğümüz her şeyi gerçekleştirebilir miyiz?

Beyin gücümüz elimizdeki sihirli değnek midir?

Bu gücü nasıl kullanırız?

Bilinçaltımızı nasıl kontrol edebiliriz ve nasıl kandırabiliriz?

Bütün bunların Tasavvufta yer aldığını biliyor muydunuz?

Bireyler (bizim algıladığımız çokluk görüntüsü), sistemde nasıl var olur? Nasıl yönelir? Nasıl yönlendirilir? Kuantum’un Tasavvuf ile buluştuğu nokta neresidir? Kuantum düşünce sistemi, hem bilimsel tanımlarda hem de Tasavvuf dilinde nasıl yer almaktadır?

Evrenin yaşam enerjisini süptil enerjiyi (prana – Chi) nasıl kullanacağımızı, bilinçaltı bilinç üstü arasında oluşarak engel yaratan şuuraltındaki negatif enerji kalıplarını nasıl temizleyeceğimizi anlayıp, öğrenip hayatımızı yeniden yapılandırmamız ”kuantum penceresinden tasavvuf ve bilinç farkındalığı” eğitimi ile mümkün.

Eğitimci: Murat Tulga Buyruk